رجبعلی خسروآبادی "مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تهران "در این باره گفت:

گشت های شبانه تهران در بافت تاریخی تهران قدیم با مشارکت شهرداری منطقه 12 در دو محور خیابان سی تیر و گذر امامزاده یحیی هر هفته در ماه مبارک رمضان برای اقشار خاص برگزار می شود.

همچنین آقای خسروآبادی با اظهار اینکه: ماه مبارک رمضان فرصتی است برای توسعه گردشگری شبانه در پایتخت افزود: رمضان امسال گشت ها با رنگ بوی تاریخی و مذهبی برگزار می شود و در کنار معرفی جاذبه های تاریخی آیین های خاص و جنبه های اسلامی و معنوی فرهنگ ماه مبارک رمضان روایت خواهد شد.

خسروآبادی گفت همچنین در گشت های ماه رمضان خواست شهرداری منطقه 12 در  طرح ارتقای زندگی در بافت تاریخی با رویکرد گردشگری و زیست مومنانه نیز اجرا خواهد شد.  
ایشان گفتند گشت های شبانه برای عکاسان ، راهنمایان تور، دانشجویان ، فعالین و علاقه مندان حوزه های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران  افزود: شب های سوم ، دهم ، هفدهم و بیست چهارم ماه مبارک گشت های شبانه تهران به همراه صرف افطاری در یکی از اماکن تاریخی  برگزار می شود.
 
وی ادامه داد:با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا  بایستی زمانبندی اجرای تورها را به ساعت پایانی روز و شب ها تغییر دهیم این تفکر منطقی نیست اگر بخواهیم در اوج گرما و شلوغی و ترافیک محدوده بافت تاریخی بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی پایتخت رو به گردشگران تحمیل کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران گفت خوشبختانه با معرفی ظرفیت های پایتخت در گردشگری شبانه و اجرای این گشت ها توانسته ایم تا حدودی فرهنگ گردش شبانه را برای شهروندان نهادینه نماییم.
وی ادامه داد نهادینه شدن گردش شبانه موجب می شود تا بخش خصوصی نیز برای سرمایه گذاری در این حوزه رغبت بیشتری پیدا کند و پس از ورود بخش خصوصی قطعا نقش میراث فرهنگی یک نقش تسهیل کننده و نظارتی خواهد بود.

خسروآباد گفت: برنامه های ماه مبارک رمضان امسال با همکاری و مشارکت دفتر مدریت امور گردشگری شهرداری منطقه 12 برگزار می شود و جزئیات و نحوه ثبت نام به زودی بر روی سایت میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir   قرار خواهد گرفت.


برای دریافت جدیدترین ها به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

*دکوراسیون منزل افراد مشهور
*معرفی و قیمت انواع گل و گیاه و نحوه تزیین و..
*تصاویر و فیلم های زیبای طبیعت و معماری و...آدرس: @Memar98_com
ماه مبارک رمضان-سفر در ماه رمضان-تهران گردی در ماه رمضان-بافت تاریخی در تهران