خانه دکتر با خدا در کرمان


شما می توانید این پروژه رایگان از سایت معمار98 دریافت کنید.

پروژه به صورت فایل پاورپوینت در 60 اسلاید و قابل ویرایش می باشد.

خلاصه:

خانه دکتر با خدا در خیابان شریعتی-خیابان فتحعلیشاهی قرار دارد. خیابان شریعتی- ابتدای مشتاق- خیابان فتحعلیشاهی- کوچه احمدی  کوچه مسجد ملاحسین.  این قسمت از شهر به لحاظ اینکه در گذشته جزو مهمترین قسمتهای کرمان بوده بناهای تاریخی با ارزشی را در خود جای داده است.

مسجد ملا حسین، حمام گلشن، تکیه، مساجد و همچنین خانه های با ارزش دیگری نیز در اطراف این خانه وجود دارند. روبروی کوچه ای که بنا در ان جای گرفته است فضایی وسیع و باز وجود دارد که امروزه از آن به عنوان پارکینگ استفاده می شود و به نام پارکینگ فتحعلیشاهی مشهور است. خانه دکتر باخدا نیز در اطراف این بناها ساخته شده است.

خانه دکتر با خدا در کرمان            خانه دکتر با خدا در کرمان

در خانه دکتر باخدا هیچگونه کتیبه یا نشانه‌ای که تاریخ ساخت این مجموعه را به طور دقیق مشخص سازد، مشاهده نشده است ولی با بررسی های انجام شده بر رویبنا و همچنین سبک و سیاق آن مشخص گردید که تاریخ ساخت این بنا مربوط به دوره قاجار میباشد که به نوعی از الگوهای قدیم خود پیروی کرده است. پلان خانه دکتر باخدا به صورت حیاط مرکزی ساخته شده و فضاهای مختلف گرداگرد آن شکل گرفته است. این بنا به صورت سه حیاطه ساخته شده و فاقد زیرزمین می باشد و می توان گفت هر حیاط فضاهای تقریبأ مشابهی را در خود جای داده است.

خانه دکتر با خدا در کرمان      خانه دکتر با خدا در کرمان

به طور کلی در رابطه با فرم ساختمان می ‌توان گفت که نقشه و فرم ساختمان متناسب با نوع اقلیم آب و هوایی منطقه مورد نظر طراحی می شده است،که به عنوان مثال در مناطق گرمسیری مانند شهرستان کرمان ساختمانهایی دارای پلانهایی با حیاط مرکزی که به عنوان بهترین فرم و ترکیب فضایی اجزای یک ساختمان برای تعدیل دمای هوا در شبانه روز می ‌باشد.
خانه دکتر با خدا در کرمان خانه دکتر با خدا در کرمان

تصویر از طرح احیاء

 اطاقهای این گونه منازل که فقط به حیاط باز می شوند در برابر سرمای زمستان، بادهای مزاحم و طوفان شن در تابستان که معمولاً در مناطق کویری در جریان است حفظ می شوند. در زمستان اطاقهای رو به جنوب و در تابستان اطاقهای رو به شمال ساختمان استفاده  می شده است و بدین ترتیب محل سکونت انسانها نیز با اقلیم هماهنگ میشده است. حیاط ها در این ساختمان که دارای حوض آب و پوشش گیاهی و ...

تصاویری از صفحه پاورپوینت:

خانه دکتر با خدا در کرمان

خانه دکتر با خدا در کرمان

خانه دکتر با خدا در کرمان

خانه دکتر با خدا در کرمان

خانه دکتر با خدا در کرمان

خانه دکتر با خدا در کرمان

 

اطلاعات:

  • حجم: 12.2 مگابایت
  • عنوان: بررسی و تحلیل خانه دکتر با خدا در کرمان
  • نوع فایل: پاورپوینت - 60 اسلاید- قابل ویرایش


پاورپوینت آماده بررسی خانه دکتر باخدا-پروژه مرمت خانه دکتر باخدا-اطلاعات کامل مربوط به خانه دکتر با خدا در کرمان-نقشه ها و پلان و تصاویر خانه دکتر با خدا-تحلیل و رلوه خانه دکتر باخدا-آسیب شناسی خانه دکتر باخدا-طرح احیاء و مرمت و درمان خانه دکتر با خدا در کرمان-پروژه آماده و رایگان خانه دکتر باخدا-دریافت رایگان اطلاعات خانه دکتر باخدا-ppt مرمت ابنیه خانه دکتر باخدا در کرمان - دانلود پروژه پاورپوینت بررسی خانه دکتر با خدا - دانلود پروژه نقد و تحلیل و بررسی خانه با خدا در کرمان - خانه دکتر با خدا+خیابان شریعتی+خیابان فتحعلیشاهی+خیابان مشتاق - بررسی آثار و ابنیه تاریخی و مرمتی استان و شهر کرمان+خانه با خدا - دانلود مطالعات و تصاویر کامل بررسی خانه با خدا کرمان - دانلود نقشه ها تصاویر و پروژه طرح احیاء و بازسازی خانه با خدا کرمان - دانلود رایگان+خرید+تهیه+دریافت رایگان+پروژه باخدا در کرمان - دانلود مدارک و اطلاعات کامل پروژه آماده مرمت خانه با خدا در کرمان - طرح معماری+درس مرمت+شهرستان کرمان+خانه تاریخی و سنتی با خدا