http://bayanbox.ir/view/1577699120552901744/sakht-va-saz.jpg


توقف مجوزهای ساخت و ساز منجر به افزایش قیمت مسکن می شود.
به گفته ی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: تصمیمات مقطعی و توقف مجوزهای ساخت و ساز منجر به
افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مجوز پروژه های بلند مرتبه سازی اظهار داشت: بنده معتقدم که مجوزهای ساخت و ساز نباید به صورت سلیقه ای اعمال شود بلکه این مجوزها باید براساس اصول و ضوابط شورای عالی شهرسازی و کمیسیون ماده 5 ضوابط کلی آن درطرح تفضیلی مشخص شود.

وی با بیان اینکه تصمیمات موردی به ضرر مدیریت شهری است گفت: در واقع هر تصمیم گیری باید از این کانال مسیر طی کند به طوری که اگر تصمیمات قبلی دارای ایراد و اشکالاتی هستند تصمیمات جدید در مورد آنها اخذ و ابلاغ شود.

همچنین آقای هاشمی یاد آور شد: تصمیمات مقطعی موجب عدم ثبات بازار و سوء استفاده سوداگران و در نتیجه افزایش قیمت مسکن خواهد شد که این امر به ضرر مردم است.

بلند مرتبه سازی که حریم را شکست....

به علاوه علی رضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در این خصوص اظهار کرد: پروژه های بلند مرتبه سازی موجب شکسته شدن حریم و زیبایی شهر خواهد شد اما به سبب افزایش تقاضا و کمبود زمین شاهد این امر درمناطق شهر تهران هستیم.

وی افزود: افزایش جمعیت و حریم شهری برای ساخت و ساز موجب شده که بحث بلند مرتبه سازی جذابیت داشته باشد.

خسروی تصریح کرد: اگر مجوزها باطل و به عبارتی جلوی ساخت وساز گرفته شود مشکلات بیشتری در شرایط فعلی حاکم می شود.


دلایل افزایش قیمت مسکن-دلایل توقف ساخت وسازها-بررسی توقف مجوزهای ساخت و ساز-بررسی و تحلیل رکود بازار و ساخت و ساز-بلندمرتبه سازی و از بین رفتن زیبایی